سوالات متداول

سوالات متداول

_

سوالات خود را از دکتر آقائی اقدم بپرسید

از کجا بفهمیم به اسکولیوز مبتلا شده ایم؟

یکی از مشهودترین راه ابتلا به اسکولیوز ایجاد عدم تقارن در ناحیه کر است. به این صورت که یکی از شانه ها به طور وضوح از شانه دیگر در سطح بالاتری قرار می گیرد. البته در سنین بالاتر این مسئله به راحتی قابل تشخیص است.

شما می توانید تصاویر مربوط به عمل های دکتر را مشاهده فرمایید .

آیا کیفوز نیاز به جراحی دارد؟

در مواردی که انحنای کیفوز بیشتر از 70 درجه باشد، احتمالا پزشک متخصص شما جراحی را توصیه می کند. البته مواردی دیگر همچون سرعت پیشرفت بیماری، تاثیر بیماری در عملکرد روزانه شما، تاثیر بیماری در سیستم عصبی و درد ناشی از این بیماری در تصمیم پزشک موثر است.

در صورتی که پارگی دیسک کمر جراحی نشود، چه اتفاقی می افتد؟

پارگی دیسک کمر نیاز به جراحی دارد و اگر جراحی انجام نشود، ممکن است فشار دیسک بالا برود و به سیستم عصبی بیمار صدمه بزند. در مواردی که بیمار دیر به فکر جراحی می افتد، حجم دیسک بیشتری وارد کانال نخاعی می شود و ممکن است بیمار را فلج کند. در اینصورت جراحی نیز ممکن است نتیجه بخش نباشد.

آیا قوز کمر ارثی است؟

تمامی موارد قوز کمر را نمی توان به ارثی بودن آن نسبت داد. زیرا دلایل مختلفی برای ایجاد این بیماری وجود دارد. اما به طور کلی یکی از مهم ترین دلیل ایجاد قوز کمر ژنتیک و ارث است.

ایا ورزش می تواند باعث ایجاد انحراف در ستون فقرات شود؟

خیر. هیچ رشته ورزشی نمی تواند باعث ایجاد ستون فقرات شود مگر اینکه صدمه یا آسیبی در هنگام ورزش به فرد وارد شده باشد. مثلا شکستگی مهره در حین ورزش ایجاد شده باشد. اما به طور کلی ورزش چه به صورت حرفه ای و چه غیرحرفه ای تا زمانی که به روش صحیح انجام می شود، موجب انحراف ستون فقرات نمی شود.

فرم ارسال سوالات شما

_

از دکتر بپرسید

در صورتی که جواب سوال خود را در بخش بالا پیدا نکردید ، سوال خود را از طریق فرم برای دکتر ارسال کرده ، و در اصرع وقت جواب را دریافت کنید .